Informacja Administratora

Jesteśmy Drużyną Energii!

Miło nam zakomunikować, że jury konkursu Drużyna Energii spośród setek zgłoszeń wyłoniło 100 szkół, które przygotowały najciekawsze prezentacje pokazujące ich sportowego ducha. Dzięki temu uczniowie otrzymają 40 zestawów strojów od Grupy Energa i w ramach III edycji projektu będą ćwiczyć razem z ambasadorami i rywalizować z rówieśnikami z całej Polski. Sportowy etap konkursu rozpocznie się 6 maja. Na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody i udział w wielkim finale.

Pomimo stu miejsc, zakwalifikować się do Drużyny wcale nie jest tak łatwo - jak co roku zadaniem szkół ubiegających się o prawo udziału w etapie sportowym projektu, było nagranie krótkiego filmu pokazującego sportowy charakter naszej szkoły. Mimo trudnych warunków związanych z pandemią koronawirusa uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali ciekawe i energetyczne prezentacje ukazujące ćwiczących podczas domowej kwarantanny. Miejsca ćwiczeń odzwierciedlały kreatywność uczniów, którzy wykorzystali przestrzeń w pokojach, kuchniach, na klatkach schodowych, w ogrodach oraz zaangażowali do wspólnej zabawy rodzeństwo, rodziców a nawet domowe zwierzaki. Zgodnie z ideą #zostanwdomu i #cwiczwdomu wszystkie filmy zgłoszone do Drużyny Energii nagrywane były w bezpieczny i odpowiedzialny sposób.

Zadaniem finalistów będzie wykonywanie ćwiczeń przygotowanych przez ambasadorów w 5 dyscyplinach sportowych. Nagrania każdego z uczniów trafią do nauczyciela WF-u, który złoży sprawozdanie z realizacji zadania przez szkołę. Im większy procent wszystkich uczniów z klas 6-8 danej placówki nagra filmy, tym większa szansa na wygraną.

Rywalizacja w 5 dyscyplinach ruszy 6 maja. Na drużyny, które zanotują najwyższą frekwencję i będą najlepiej wykonywały różnorodne zadania sportowe przygotowane przez ambasadorów akcji, czekają prezenty i nagrody indywidualne. W pięciu najlepiej ocenianych szkołach lekcje WF-u poprowadzą utytułowani sportowcy. To m.in. mistrzyni Europy w pchnięciu kulą Paulina Guba, reprezentant Polski w koszykówce Adam Hrycaniuk, legendarny bramkarz reprezentacji Polski w piłce ręcznej Sławomir Szmal, kapitan reprezentacji Polski w ampfutbolu Przemysław Świercz czy wicemistrz Europy OCR Ninja Track Jakub Zawistowski. Dodatkowo, na zakończenie projektu szkolne reprezentacje wezmą udział w Wielkim Finale akcji na Stadionie Energa Gdańsk.
Drużyna Energii to ogólnopolski program sportowo-edukacyjny, skierowany do uczniów klas 6-8 szkół podstawowych w którym znani sportowcy zachęcają do aktywności fizycznej, pokazując ćwiczenia z elementami różnych dyscyplin sportowych. Ćwiczenia prezentowane są za pośrednictwem internetu i mediów społecznościowych, a zadaniem młodzieży jest wykonywanie sportowych wyzwań i dokumentowanie ich przy pomocy smartfonów. Aktualnie trwa trzecia edycja projektu, którego inicjatorem jest Grupa Energa, a honorowym patronatem objął go Minister Edukacji Narodowej.

Serdecznie dziękujemy naszym uczniom za zaangażowanie i wytrwałość.