Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Kompetencje na szóstkę

Uczniowie klasy IIIb ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Koluszkach wraz wychowawczynią Panią Beatą Majewską w tym roku szkolnym uczestniczyli w ogólnopolskim programie "Kompetencje na szóstkę" zorganizowanym przez Fundację Uniwersytet Dzieci. Dzieci kształciły kompetencje społeczne. Dzięki udziałowi w programie, który zakładał przeprowadzenie określonych  lekcji rozwinęli umiejętność krytycznego i logicznego myślenia, argumentowania i wnioskowania, nauczyli się współpracy i komunikowania w grupie.

Tematyka zajęć była niezwykle interesująca i atrakcyjna dla uczniów. Wzbogacała ich wiedzę, wprowadzała nowe nazewnictwo, tym samych rozszerzając ich zakres słownikowy. Uczniowie podczas zajęć dowiedzieli się jak gimnastykować wyobraźnię, do czego potrzebne jest myślenie i po co je ćwiczyć oraz jakie są zasady twórczego myślenia.  Nauczyli się myśleć  kreatywnie w sytuacji zaskoczenia, jak wymyślić coś z niczego. Podczas innego typu zajęć dowiedzieli się: skąd się biorą nowe słowa oraz podobieństwa między językami. Bardzo interesujące były również dla nich zajęcia, podczas których pracując w grupach tworzyli scenografię do bajki „Czerwony Kapturek”. Improwizując przedstawili ją później  młodszym kolegom.

Atrakcyjne i aktywizujące cały zespół klasowy były zajęcia: Jak zbudować prototyp” i „Dlaczego statek pływa?”  Tutaj mogli zabawić się w konstruktorów niezwykłych maszyn i sprawdzić ich działanie.

O tym, jak ciekawe są tego typu zajęcia może świadczyć fakt, że za każdym razem byli zaskoczeniu, że czas tak szybko minął, że lekcje dobiegły końca oraz stwierdzenia uczniów: „Ale było super!”