Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych

Każdego roku 26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków Obcych. W tym roku z tej okazji nauczyciele języków obcych z naszej szkoły przygotowali dla uczniów specjalne zajęcia związane z tym europejskim wydarzeniem.

Ważnym punktem Europejskiego Dnia Języków była premiera autorskiej aranżacji „Ody do radości”, przygotowana przez chór męski z Niemiec. Warto zwrócić uwagę na znaczącą formę nagrania podyktowaną pandemią. Chór nie miał możliwości spotkania w jednym miejscu, każdy z chórzystów nagrywał swoje partie osobno - 24 muzyków reprezentujących 24 europejskie języki urzędowe połączyło się pomimo ograniczeń, by stworzyć wspólne dzieło. Zarówno ten utwór, jak i wiele innych aktywności związanych z językami obcymi były dla uczniów tematem zajęć na językach obcych.

Dodatkową atrakcją tego roku jest aplikacja edukacyjna „Aplikację wyzwań językowych tajnego agenta”, z której pod okiem nauczycieli języków obcych uczniowie będą mogli uzyskać nawet certyfikat. Za wykonanie 10 wyzwań związanych z nauką języka uczeń otrzyma „Świadectwo Ukończenia konkursu językowego Europejskiego Dnia Języków w 2020 roku”. W naszej szkole jest już wielu „tajnych agentów -  posiadaczy tej edukacyjnej aplikacji, którzy zamierzają poszerzać swoją wiedzę i umiejętności lingwistyczne z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.

To nasze wspólne, europejskie święto, podkreślające ważność nauki języków obcych. Dbajmy więc o swój rozwój w tej dziedzinie, wykorzystujmy znajomość języków obcych i pielęgnujmy ją – w szkole, w domu, w podróży, na wakacjach. To wielkie bogactwo.