Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Razem na Święta

Choć święta Bożego Narodzenia już za nami, nadszedł czas na podsumowanie działań.

„Razem na Święta” to akcja Ministerstwa Edukacji Narodowej, której celem każdego roku jest zachęcanie uczniów do niesienia pomocy innym, szczególnie w okresie przedświątecznym, kiedy wiele osób czeka na wsparcie. To wyjątkowe przedsięwzięcie za każdym razem kształtuje poczucie wspólnoty i umacnia więzi międzypokoleniowe oraz uczy altruizmu i wrażliwości w poczuciu odpowiedzialności za drugą osobę.

Nic więc dziwnego, że nasi szkolni wolontariusze aktywnie włączyli się w akcję. Zostało  podjętych  wiele  inicjatyw  mających  na  celu wsparcie potrzebujących w lokalnej społeczności.

W ramach działań uczniowie tworzyli przepiękne kartki świąteczne, wypiekali cudownie pachnące pierniczki, tworzyli ozdoby choinkowe.

Wiele świątecznych życzeń trafiło do sąsiadów. Do mieszkańców Domu Pomocy Społecznej  w Lisowicach dotarło 60 upominków: bombki, zrobione metodą decoupage, oraz ciepłe słowa na święta spisane uczniowską dłonią. Ponadto jedna z mieszkanek DPS-u otrzymała telewizor ofiarowany przez darczyńcę.

Kolejna porcja życzeń wraz ze świątecznymi pierniczkami, wykonanymi przez naszych szkolnych cukierników, zostały doręczone tuż przed Bożym Narodzeniem do podopiecznych Domu Pomocy Społecznej Stowarzyszenia Serc Jezusa i Maryi w Koluszkach.

Z kolei Szkolne Koło Caritas podzieliło się życzeniami z uczniami Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego.

            Cieszymy się, że Wy, Drodzy Uczniowie, byliście z nami w te święta. Dzięki wspólnemu działaniu, mogłyśmy zrobić więcej.

 

Mirosława Krajewska – Warszewik, Iwona Piwońska, Klaudia Adamczewska Agnieszka Jess