Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Spadkobiercy Kolucha

W ramach  obchodów  70. rocznicy nadania Koluszkom praw miejskich nasza szkoła zorganizowała, pod patronatem Burmistrza Miasta Koluszki, konkurs historyczny „Spadkobiercy Kolucha”.  W zmaganiach konkursowych wzięło udział sześć zespołów, wśród których znaleźli się reprezentanci szkół podstawowych: nr 1 oraz nr 2 w Koluszkach, w Różycy, w Będzelinie, w Gałkowie Dużym oraz w Długiem. W jury zasiedli opiekunowie uczniów, a także członek Stowarzyszenia „Historia Koluszek”.

Drużyny zmagały się z zadaniami o różnym stopniu trudności. Ułożenie herbu Koluszek czy umieszczenie zdjęć wybranych obiektów na mapie naszego miasta nie sprawiły uczestnikom problemu. Prawdziwym wyzwaniem okazało się dla nich  zidentyfikowanie miejsc, na podstawie zdjęć przedstawiających dawne Koluszki.

Przed zebranymi zaprezentowały się też trzy postacie związane z Koluszkami. Brawurowy występ p. A. Borowieckiej, która wcielając się w rolę Jana Kiepury, zaśpiewała kultowy  przebój „ Brunetki, blondynki...” wzbudził uśmiech na twarzach wszystkich. Podobne emocje wywołał również Patryk Klimacki  jako Józef Piłsudski oraz Dawid Benka  występujący w roli Tadeusza Kościuszki.

Po zsumowaniu punktacji jury wyłoniło zwycięzców, przyznając następujące miejsca:

  1. Młodzi Kolejarze - SP nr 2
  2. Pogromcy Historii – SP nr 1
  3. Trzej Muszkieterowie – SP w Będzelinie

 Laureaci odebrali nagrody z rąk p. Waldemara Chałata, Burmistrza Miasta Koluszki natomiast wszyscy  uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.

Warto dodać, że  przebiegający w duchu zabawy i zdrowej rywalizacji konkurs uświetnił krótki występ uczniów z kl. Vc. Młodzi aktorzy przygotowali inscenizację fragmentu legendy o Koluchu.