Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Strefa zagrożona talentem

Spotkaniem z p. Martą Tront,  pracownikiem Zamojskiego Domu Kultury,  klasa VII c rozpoczęła realizację projektu "Strefa zagrożona talentem". Pani Marta opowiedziała o swojej miłości do tańca i o tym, jak z pasji zrodziła się inicjatywa FolkAround, która pozwoliła jej odwiedzić, wspólnie z mężem, 6 państw na trzech kontynentach. Podróżowaniu młodych małżonków towarzyszy misja kultywowania tradycji polskich, dlatego ich podstawowym ubiorem są stroje ludowe. Wykorzystują je przy organizacji warsztatów tanecznych dla Polonii na całym świecie. Jedno ze spotkań odbyło się w australijskim domu seniora. Tam poznali najstarszego, żyjącego w Australii, uczestnika Powstania Warszawskiego oraz starszą panią, która nosiła broń na Monte Casino. Jak powiedziała nasza rozmówczyni  był to prawdziwy dotyk historii i lekcja patriotyzmu.

W czasie półrocznej wyprawy nie zabrakło też miejsca na realizację własnych marzeń. Ich spełnieniem był pobyt w Nowej Zelandii, gdzie odwiedzili miejsca, będące żywym planem filmowym "Władcy Pierścieni". Krajobrazowo i kulturowo podróżników najbardziej urzekła jednak odległa Indonezja.

Ostatnia refleksja związana była z niedawną podróżą do Tanzanii.  Wrócili stamtąd z powiedzeniem "pole, pole", które znaczy tyle, co nasze rodzime powoli, powoli. Afrykańczycy, pomimo tego, że niewiele posiadają w sensie materialnym, delektują się życiem i nie znają pośpiechu.

Pani Marta podkreślała jak wielką pomocą służyli im rodacy, rozsiani w różnych zakątkach świata. Przyjmowali pod swój dach, organizowali spotkania i otaczali serdeczną atmosferą.

Zachęcała do pielęgnowania swoich pasji, bo to właśnie one otworzyły przed nią nieznane ścieżki.

Dzięki energetycznej opowieści naszego gościa mogliśmy poznać różne kultury oraz  tajniki podróżowania "na własną rękę".