Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Święto Patrona Szkoły

ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY

„Czy to bajka, czy nie bajka,
Mówcie sobie, co tam chcecie.
A ja przecież wam powiadam:
Krasnoludki są na świecie!…”

https://tinyurl.com/yea5zneo

 

Z okazji zbliżających się urodzin patronki naszej szkoły Marii Konopnickiej uczniowie klas I – III uczcili jej święto. Na korytarzu pojawił się gazetka, która miała na celu przybliżyć postać i twórczość poetki.

21 maja był podsumowaniem działań całego tygodnia, podczas którego słuchaliśmy, czytaliśmy różne utwory patronki. Tego dnia chętni uczniowie mogli wcielić się w wybraną przez siebie postać z utworów Marii Konopnickiej. Można było spotkać Stefka Burczymuchę, Pimpusia Sadełko, Janka Wędrowniczka, sierotkę Marysię i gąski, krasnoludki, Słoneczko, Pana Zielonkę,  Pszczółkę oraz postaci z utworu „Na jagody”. Niektórzy ubrali się tego dnia w tęczowe kolory. Podczas omawiania wiersza „Tęcza” uczniowie dowiedzieli się, jak powstaje to zjawisko, tworzyli tęczę na kartonie lub formę przestrzenną oraz  wykonywali tęczowe eksperymenty.

Uczniowie pogłębili swoją wiedzę dotyczącą życia i twórczości Marii Konopnickiej i sprawdzali ją za pomocą quizów, zagadek i łamigłówek.

Rozwinęli swoją wyobraźnię i wrażliwość estetyczną inspirowaną utworami poetki i plastyką. Poszerzyli wiedzę przyrodniczą.

Nie zabrakło też elementu patriotycznego. Uczniowie z powagą i należytym szacunkiem wysłuchali „Roty” napisanej przez Marię Konopnicką - pieśni powstałej pod wpływem oburzenia prześladowaniami polskości  w zaborze pruskim.