Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Szkoła Przyjazna Osobom Niewidomym

W październiku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Koluszkach przystąpili do kampanii społecznej „Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie!”, prowadzonej z okazji Międzynarodowego Dnia Białej Laski. Była to siódma edycja akcji na rzecz integracji osób mających problemy wzrokowe ze środowiskiem ludzi widzących. Podjęte działania przyczyniły się do kształtowania postaw uczniów opartych na otwartości, tolerancji i empatii wobec osób z niepełnosprawnościami. Pozwoliły również na przybliżenie dzieciom problemów osób z dysfunkcją wzroku i umożliwiły zrozumienie sytuacji tych, którzy postrzegają świat innymi zmysłami.

W ramach kampanii, prócz pisania listów do uczniów K-P SOSW nr 1 im. Louisa Braille’a w Bydgoszczy, odbyła się trzecia edycja ogólnopolskiego konkursu plastycznego, polegającego na wykonaniu dotykowej strony tytułowej, pt. „Znana książka pełna wartości”.

Wśród laureatów znaleźli się nasi uczniowie. Dominik Polus, uczeń klasy 5b, zdobył pierwszą nagrodę, a na trzecim miejscu uplasowała się Amelia Chojnacka z klasy 5d.

Za udział w akcji nasza szkoła otrzymała Certyfikat  Szkoły Przyjaznej Osobom Niewidomym przyznany przez Kujawsko – Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej w Bydgoszczy oraz Stowarzyszenie Wisus Supremus.