Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Szkolny Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego

Szkolny Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego w naszej szkole został zorganizowany w dniu 14 listopada 2017, a prowadził go Edukator Projektu „cyfrowobezpieczni.pl” Pan Adam Jurkiewicz. Głównym celem zajęć prowadzonych w ramach projektu było uwrażliwienie społeczności szkolnej na zagrożenia z jakimi spotykamy się w świecie realnym i wirtualnym oraz wskazanie ciekawych pomysłów na bezpieczne cyfrowe życie.

 Edukator rozpoczął wizytę w szkole od spotkania z dyrektorem, w toku którego przedstawił ofertę wsparcia zadania publicznego oferowanego dla dyrekcji, nauczycieli, uczniów i rodziców uczniów oraz zaprosił szkołę do udziału w konkursie pt. „Jesteśmy Cyfrowobezpieczni” i innych planowanych wydarzeniach.

Następnie miało miejsce spotkanie z uczniami i nauczycielami w auli szkolnej, gdzie zaprezentowany został film dotyczący cyberzagrożeń przeznaczony dla uczniów. Edukator przedstawił podstawowe problemy dotyczące cyberbezpieczeństwa wśród uczniów oraz informacje o miejscach świadczących pomoc w sytuacjach cyberzagrożeń. Przeprowadzona została również zabawa z telefonami komórkowymi, które uczniowie tego dnia przynieśli ze sobą.

W dalszej kolejności odbyły się 3 warsztaty z klasami 6b, 6c i 3b. W toku tych zajęć uczniowie rozwiązywali quizy dotyczące zabezpieczania swoich danych, zamieszczania zdjęć i informacji na stronach internetowych i higieny pracy przy komputerze. Wyświetlane filmy i poruszane tematy bardzo zainteresowały uczestników, którzy chętnie podejmowali dyskusję i dzielili się swoimi doświadczeniami.

Na zakończenie wizyty Pan Adam Jurkiewicz przeprowadził spotkanie z radą pedagogiczną poświęcone temu, jak nauczyciele mogą zapewnić uczniom bezpieczeństwo w internecie i jak powinni reagować na przejawy cyberprzemocy.