Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Turniej w grę Mariposas

29 października biblioteka szkolna wspólnie z wydawnictwem Albi zorganizowała  turniej w grę planszową Mariposas. Przez cały ostatni tydzień października zgłoszeni zawodnicy poznawali zasady gry oraz trenowali swe umiejętności.

"Mariposas" to przepięknie wydana przez Albi rodzinna gra planszowa o corocznej podróży motyli Monarchów z Meksyku do Kanady. W trakcie rozgrywki zadaniem graczy jest odbycie, inspirowanej prawdziwą migracją motyli, podróży przez trzy pory roku. Gracze muszą poruszać się swoimi pionkami-motylami po kolejnych polach, zdobywać pożywienie i mnożyć te piękne owady. Każda pora roku kończy się podliczeniem punktów. Gracz z największą liczbą punktów zwycięstwa na koniec jesieni wygrywa grę. 

W turnieju wzięło udział 22 uczniów z klas 4, 5 oraz 7, a rozgrywki trwały ponad 5 godzin. Po wielu emocjonujących chwilach udało się wyłonić zwycięzców. Oto oni:

I miejsce: Hanna Wojdera, kl. 5b

II miejsce: Mateusz Witkowski, kl. 7b

III miejsce: Tymon Kościelecki, kl 4c

GRATULUJEMY! I jeszcze raz dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę! :)

Na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody, które zostały ufundowane przez wydawnictwo Albi. Były to oczywiście gry planszowe: Mariposas, Telepatia oraz Party Time. 

Turniej został zorganizowany w ramach działalności przy bibliotece Szkolnego Klubu Gier Planszowych. Nowoczesne gry planszowe stają się obecnie atrakcyjną alternatywą dla telefonu czy komputera.  Umożliwiają  uczniom odreagowanie szkolnych stresów, zapewniając dobrą zabawę. Równocześnie rozwijają wyobraźnię, koncentrację i samodzielność, uczą planowania oraz podejmowania decyzji. Granie w planszówki rozwija sferę emocjonalną, ponieważ dzieci uczą się przeżywania zarówno swoich sukcesów, jak i porażek, zdrowej rywalizacji i motywacji do działania. Gry rozwijają umiejętności społeczne oraz interpersonalne, a także logiczne myślenie. Można by długo wymieniać zalety grania w gry planszowe. Dlatego właśnie nasza biblioteka propaguje tę formę spędzania czasu. 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z turnieju.

Nauczyciele bibliotekarze