Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

(Ty)dzień Pluszowego Misia

Nasze miśki, misie, misiaczki.

     Miś to nie tylko zwykła pluszowa zabawka. Dla każdego dziecka jest on wyjątkowy, ukochany, często niezastąpiony. Towarzyszy dzieciom w radościach, smutkach, rozterkach i tęsknotach. Dodaje im otuchy, łagodzi lęk przed samotnością, pomaga przy zasypianiu. Jest powiernikiem najskrytszych myśli swojego właściciela.

       Tak pięknie o swoich misiach mówili uczniowie, którzy w minionym tygodniu odwiedzili bibliotekę szkolną. Wyglądała ona niezwykle – na regałach między książkami, stolikach, krzesłach i parapetach, rozsiadły się przeróżne misie. Taka wystawa pluszaków, które przynieśli uczniowie, spowodowała, iż miejsce to stało się jeszcze bardziej przytulne, kolorowe i zachęcające do wejścia.

      Każda z klas 1 – 3 wraz z wychowawczyniami uczestniczyła w godzinnych spotkaniach z paniami bibliotekarkami, podczas których bawiły się i uczyły razem z misiem. Dzieci opowiadały o swoich pluszowych przyjaciołach, słuchały oraz śpiewały misiowe piosenki, a także tańczyły. Poznały historię pluszowego misia. Miały okazję obejrzeć kilkudziesięcioletniego, wypchanego trocinami. Przytulały go z wielką czułością i radością. Pracując w grupach układały portrety misiów z puzzli wykorzystując do tego samodzielnie odczytane informacje, wymyślały dla nich imiona, opisywały je, oraz dzieliły się wymyślonymi przez siebie historyjkami o misiach na obrazkach. Ćwiczyły swoją spostrzegawczość  dobierając w pary identyczne misie. Wspólne wykonywanie zadań było dla dzieci doskonałą okazją do nauki zgodnego, efektywnego działania, a także uważnego czytania i słuchania. Wszystkim klasom bardzo podobało się dopasowywanie tytułów książek do odczytanych przez bibliotekarkę ich fragmentów oraz odszukiwanie tych pozycji na regałach. W ten sposób dzieci dowiedziały się jakie książki, w których bohaterem jest miś, można znaleźć w szkolnej bibliotece.  Uczniowie klas 2a i 3d wysłuchali też bajki terapeutycznej, w której bohaterem był miś Patyś.  Na koniec każdego spotkania dzieci zostały poczęstowane słodkim „małym co nieco” w postaci misiowych żelków. Wszystkie klasy otrzymały także plansze z konturami misiów do wspólnego kolorowania i opisania poprzez wymyślenie określeń dla danego misia. Dzieci klas 1 -4 zostały również zaproszone do udziału w konkursie literacko – plastycznym „ Razem tworzymy książkę z wierszami o misiach”.

            Na szkolnych korytarzach uczniowie, nauczyciele, inni pracownicy oraz odwiedzający szkołę rodzice i dziadkowie mieli okazję przeczytać misiowe mądrości Kubusia Puchatka z plakatów rozmieszczonych na drzwiach. W bibliotece podczas przerw uczniowie bawili się w misiowe łapki układając wykałaczki w grubych jednopalczastych rękawiczkach.  Wszyscy mogli też poznać historię produkcji pluszowych misiów czytając gazetkę tematyczną.

 

Galeria zdjęć z obchodów Dnia Pluszowego Misia znajduje się w zakładce biblioteki.