Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Warsztaty z programowania

W dniu 22.09. i 23.09. odbyły się w Zespole Szkół nr 1 w Koluszkach przy ul. Wigury 2 praktyczne zajęcia z programowania dla klasy 8ai 8e.
Tematem zajęć były podstawy programowania mikrokontrolera Arduino.
Prowadzący zajęcia - nauczyciel przedmiotów zawodowych - Pan Michał Bryksa omówił zastosowanie mikrokontrolerów w domowych instalacjach inteligentnych oraz automatyce przemysłowej. Następnie uczniowie przeszli do wykonywania części praktycznej, czyli napisania programu sterującego sygnalizacją świetlną. Montowali układ elektroniczny z wykorzystaniem diod elektroluminescencyjnych i płytek stykowych do symulacji działającej sygnalizacji świetlnej.
Na początku wydawało się to dość skomplikowane, jednak po kilku podpowiedziach starszych kolegów z ZS nr 1 wszyscy uczniowie poradzili sobie fantastycznie.
Pan Michał Bryksa zaprosił nas do pracowni elektryki i automatyki przemysłowej, gdzie wykorzystuje się mikrokontrolery i sterowniki przemysłowe PLC do wykonywania instalacji inteligentnych i układów automatyki. Ostatnim punktem była wizyta w pracowni samochodowej. 
 
Szkolenie zorganizowane zostało dzięki współpracy ZS nr 1 w Koluszkach i przedsiębiorstwa AGAT S.A. patronującego klasom Technikum Elektrycznego oraz firmy PROCAD opiekującej się klasami Technikum Informatycznego, które doposażyły szkołę w sprzęt umożliwiający jego przeprowadzenie.
 
Uczniowie klasy 8a i 8e wraz z Wychowawcami składają serdeczne podziękowania dyrekcji, nauczycielom i uczniom ZS nr 1 w Koluszkach za tak miłe przyjęcie i zorganizowanie bardzo ciekawych zajęć.