Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Woda źródłem życia

Warsztaty ekologiczne w I Liceum Ogólnokształcącym Henryka Sienkiewicza w Koluszkach.

Uczniowie klasy 1b  Szkoły Podstawowej nr 2 w Koluszkach uczestniczyli w warsztatach ekologicznych zorganizowanych w ramach projektu Utworzenie pracowni edukacyjnej ,,Woda źródłem życia ” przy I  Liceum Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicza w Koluszkach.

W pierwszej części spotkania dzieci poznały  informacje na temat wody: budowy i właściwości,  jej zasobów na świecie oraz sposobu oszczędzania. Nie pominięto również  znaczenia wody w przyrodzie, w życiu człowieka i zwierząt.  W  drugiej – praktycznej – części uczniowie samodzielnie wykonali kilka prostych doświadczeń z wodą i nie tylko. Mieli również szansę  obserwować preparaty pod mikroskopem.

Nad młodymi naukowcami czuwał nauczyciel chemii Katarzyna Sobiesiak oraz  uczniowie liceum  z klasy o profilu biologiczno -  chemicznym.

Młodzi uczestnicy warsztatów już wiedzą, że woda jest niezbędnym źródłem życia i należy o nią dbać..

Zajęcia   odbyły się w nowo otwartej pracowni edukacyjnej  współfinansowanej przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi oraz Powiat Łódzki Wschodni.