Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Wycieczka do Borysewa

W dniu 23 maja 2022r. uczniowie klasy I b i I c uczestniczyli w wycieczce do ZOO SAFARI w Borysewie. Celem wycieczki było wzbogacenie wiadomości na temat dzikich zwierząt żyjących w różnych rejonach świata, zapoznanie z warunkami ich życia oraz kształtowanie umiejętności grzecznego i kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych.
Przygodę rozpoczęliśmy od przejażdżki kolejką po całym terenie zoo, a  pani przewodnik opowiadała ciekawostki o poszczególnych gatunkach.
Następnie podczas zajęć edukacyjnych poznaliśmy różne okrywy ciała zwierząt. Każde dziecko miało okazję samodzielnie sprawdzić, jakie są różnice pomiędzy sierścią szynszyla, kolcami jeża, a łuskami jaszczurki.
Dzieci uczestniczyły również w pokazie karmienia foki i zachwycały się wykonywanymi przez nią akrobacjami. 
     Ogromną atrakcją dla dzieci była Figlarnia – bajkowa kraina zabaw. Każdy mógł tam zjeżdżać z dmuchanej dziewięciometrowej zjeżdżalni, poskakać na trampolinie oraz przejść przez dmuchaną gąsienicę kryjącą liczne atrakcje.
Udana pogoda, piękna aranżacja przestrzeni, niezapomniane atrakcje i bliskość natury sprawiły, że ZOO Safari w Borysewie na długo pozostanie w pamięci uczniów.