Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Wycieczka klasy 8c i8e

29 marca uczniowie klasy 8c i 8e  pojechali do Wrocławia.

Stolica Dolnego Śląska powitała ich kwitnącymi na skwerach krokusami. Głównym celem  wycieczki była wizyta w Muzeum Pana Tadeusza. Tam wzięli udział w lekcji „Świat Pana Tadeusza” prowadzonej w pięknych, stylowych wnętrzach przez muzealnych edukatorów. Dzięki temu uczniowie usystematyzowali wiedzę na temat naszej narodowej epopei,  przypomnieli sobie dzieje Jacka Soplicy, poznali elementy kultury szlacheckiej, obejrzeli stroje, zastawę stołową oraz broń, jaką posługiwała się szlachta. Zobaczyli też rękopis „Pana Tadeusza” oraz szkatułę do jego przechowywania.

 Następnie zwiedzili  wystawę dotyczącą historii współczesnej. Na koniec czekał na nich pokój zagadek,  w którym musieli znaleźć ukryte i zaszyfrowane wiadomości. Wspólne poszukiwania wymagały pracy zespołowej i dobrej komunikacji.

Wizyta w Muzeum Pana Tadeusza i  pod pomnikiem Aleksandra Fredry zainicjowała cykl wydarzeń związanych z obchodzonym obecnie Rokiem Romantyków Polskich.

W czasie wycieczki  ósmoklasiści   odwiedzili również Afrykarium.  Z zainteresowaniem podziwiali egzotyczną florę i faunę. Szczególne wrażenie zrobił na nich podwodny świat. Stanęli oko w oko z rekinami, widzieli wielobarwne ryby i urzekające wyglądem płaszczki. Do domów wrócili pełni wrażeń i z poczuciem dobrze spędzonego czasu.