Informacja Administratora

X Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej

Dnia 10 kwietnia 2018r.  odbył się jubileuszowy  X Konkurs  Pieśni  i Piosenki Patriotycznej,  organizowany przez  Szkołę Podstawową nr 2 w Koluszkach. Swoją formułą wpisał się w gminne obchody 100- lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Honorowy patronat nad konkursem objął Łódzki Kurator Oświaty. Partnerem medialnym konkursu  był tygodnik TWK.  Do konkursu zgłosiło się 67 wykonawców z przedszkoli , szkół podstawowych i gimnazjów  z terenu  gminy Koluszki  jak również z Olszy, Rogowa, Bogdanki , Brzezin,  Budziszewic i Rokicin.

Fundatorem nagród  i sponsorem gadżetów promocyjnych  był Urząd Miejski w Koluszkach. Laureaci konkursu oprócz upominków reklamujących Gminę Koluszki otrzymali nagrody w postaci gier i układanek edukacyjnych, książek oraz głośników  bezprzewodowych.

Wykonawców oceniało  profesjonalne jury  w składzie:  przewodniczący – Pan Leszek Bonar – muzyk dziennikarz muzyczny  TVP 3 w Łodzi, prowadzący cykliczne spotkania  „Podwieczorek z …..”,  Pan Jacek Malanowski – muzyk, wokalista zespołu Trubadurzy, instruktor muzyki w MOK  w Koluszkach i śpiewak operowy i operetkowy, wokalista Pan Lesław Białecki.

Serdecznie dziękujemy Panu Waldemarowi Chałatowi Burmistrzowi Koluszek za wsparcie finansowe konkursu ,  Pani Elżbiecie Popławskiej Dyrektor MOK w Koluszkach za udostępnienie sali widowiskowej oraz  Panu Dariuszowi Śliwkiewiczowi za obsługę techniczną.

Wyniki X jubileuszowego Konkursu Pieśni i Piosenki Patriotycznej w Koluszkach

1. kwietnia 2018

Przedszkola

Przedszkole w Różycy – I miejsce

Przedszkole nr 1 Koluszki – II Miejsce

Przedszkole nr 3 Koluszki  – III miejsce

Trzy równorzędne wyróżnienia przyznano dla Przedszkola nr 2 w Koluszkach, Przedszkola w Gałkowie Dużym i Przedszkola w Olszy.

Uczestnicy z rocznika 2009-2010

I miejsce – Justyna Witczak  z SP nr 1 w Koluszkach

II miejsce - Julia Marczyk  z SP2 w Koluszkach

III miejsce – Bruno Truszczyński z SP2 w Koluszkach

Dwa równorzędne wyróżnienia przyznano – Mikołajowi Kaliszewskiemu i Bartłomiejowi Płockiemu obaj są uczniami  Szkoły Podstawowej nr 2 w Koluszkach.

Uczestnicy z rocznika 2007-2008

I miejsce – Zuzanna Świderek z SP1 w Koluszkach

II miejsce – Julia Jaworska z SP1 w Koluszkach

III miejsce – Emilia Fibich – SP 1 w Koluszkach

Dwa równorzędne wyróżnienia otrzymały także uczennice SP1 w Koluszkach Julia Arndt i Alicja Szymańska

Uczestnicy z roczni9ka 2005-2006

I miejsce – Maria Kuźnicka uczennica  Rogala Music School Rogów i  ex aequo Hanna Wawrzonek
z SP2 w Koluszkach

II miejsce – Martyna Chlebda z SP2 w Koluszkach

III miejsce – Mateusz Markowski – z SP1 w Koluszkach

Wyróżnienie – Emilia Piera – z SP w Różycy i Karolina Wierzbowska z SP1 w Koluszkach

Uczestnicy z rocznika 2004 i starsi (klasy VII i gimnazja)

I miejsce – Weronika Rybaczuk –Gimnazjum nr 2 w Koluszkach

II miejsce – Oliwia Orzechowska – z SP 2 w Koluszkach

III miejsce – Borys Chmielewski z Gimnazjum nr 2 w Koluszkach

Dwa równorzędne wyróżnienia otrzymały Aleksandra Perdas z SP 3 w Brzezinach oraz Maja  Białecka z SP w Rogowie.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy na XI Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej w kwietniu 2019r.