Jeszcze dwadzieścia lat temu wydawało się to rozwiązaniem szalonym. Uznawano za jakby niepasujące. Dziś jednak dj oraz wesele są niezwykle pasującą do siebie parą. Po obsługę jaką oferuje dj weselny zaczyna sięgać więcej osób i bezsprzecznie oceniają ją wysoko. Obecnie dj na wesele jest wstanie i może zaoferować prowadzenie przyjęcia weselnego na lepszym poziomie niż zespół muzyczny. Co przemawia za takim rozwiązaniem i czy faktycznie jest ono tak dobre jak się o nim mówi?

Dj weselny to jednak nieco niższy koszt

Rozważania nad tym tematem należy zacząć od tego czego po obsłudze oczekujemy. Nie bez znaczenia jest również jej cena i jakość. Wiadomo, że czy to dj weselny czy zespół muzyczny, im mniej znany i z mniejszym doświadczeniem czy sprzętem, tym będzie taniej. Łatwo się mówi, że na tym dniu nie wolno oszczędzać, ale przecież wydatków wtedy jest tak dużo… Nie każdy jest bowiem gotowy przeznaczyć dobrych kilka tysięcy na samych fachowców od prowadzenia imprezy weselnej. Jeśli więc musimy zacisnąć pasa, to opcja dj na wesele będzie dla nas lepszym wyborem. Wiąże się bowiem z nieco niższym kosztem, a to wynika w głównej mierze z tego, że decydując się na artystę jakim jest dj – zatrudniamy z reguły maksymalnie dwie osoby. Są nimi dj weselny i dj wodzirej. Biorąc zaś zespół, najczęściej liczy on cztery – pięć osób. Każdy muzyk musi zarobić, więc i koszt automatycznie rośnie. Trzeba im także opłacić wyżywienie na sali weselnej. Pod względem ceny wygrywa więc dj.
Poznaj ofertę Exclusive Djs – Dj Wesele Kraków

Obsługę muzyczno – wizualną wygrywa dj na wesele

Wrażenie artystyczne i poziom zabawy, to obok ceny najważniejszy wyznacznik wyboru. Trzeba napisać, że i tutaj dj na wesele jest gotowy wykazać się lepszym wynikiem. Jest to w sporej mierze zasługa nowoczesnego sprzętu, jakim taki artysta dysponuje. W wielu przypadkach ma lepszy niż zespół muzyczny. Zazwyczaj dj to pasjonata sprzętu. Fachowiec doceniający nowoczesne i dynamiczne rozwiązania. Stąd kapitalne ruchome głowice oświetleniowe czy wytwornice dymu są niemal na wyposażeniu każdego lepszego dj-a. Robią one niesamowite wrażenia i tworzą bardzo klimatyczny nastrój na przyjęciu. Kolejna rzecz to nagłośnienie, choć tutaj raczej laik nie zauważy różnicy i zawsze będzie zadowolony. Podsumowując, wizualne wrażenie także na korzyść dj-a. Jak z zabawą i muzyką? Znacznie bardziej rozbudowany repertuar znajduje się po stronie dj-a, a zespół muzyczny ma tutaj większe ograniczenia. O najlepszą zabawę zadba dj wodzirej, ale w przypadku zespołu w teamie również może być wodzirej, więc tutaj sytuacja jest na zbliżonym poziomie.