Przygotowania do ślubu to zadanie, które w pewnym momencie może okazać się zbyt przytłaczające dla pary młodej pragnącej dopiąć wszystko na ostatni guzik. Doświadczenie osób, które mają już za sobą ten dzień mówi, że wytchnienie i odpoczynek nadchodzą tuż po weselu, a dni poprzedzające imprezę wypełnione są ostatnimi przygotowaniami aż po brzegi. Właśnie dlatego warto zacząć zajmować się wszystkim z odpowiednim wyprzedzeniem, bo to właściwie jedyny sposób na to, by finalnie móc cieszyć się własnym ślubem i weselem, a nie martwić, że coś jeszcze jest „do załatwienia”. Kiedy zacząć przygotowania i jak zaoszczędzić sobie sporo nerwów?

Od czego zacząć? 

Uważa się, że przygotowania do ślubu powinno zacząć się maksymalnie na rok przed wyznaczonym terminem. To czas, który powinien wystarczyć nam na to, by faktycznie przygotować się do tego dnia od podstaw. Pierwszą rzeczą, na jakiej trzeba się skupić to wyznaczenie terminu, a następnie zarezerwowanie go w kościele lub w Urzędzie Stanu Cywilnego. Kiedy już będziemy mieli pewny termin, wówczas należy poinformować o tym naszych gości. Stworzenie wstępnej listy gości to bardzo dobry pomysł. Pozwoli określić nam skalę wesela, choć konstruowanie listy gości powinno być poprzedzone określeniem budżetu całej imprezy. Dla jednych wielkie wesele jest szczytem marzeń, inni preferują kameralną uroczystość, a potem zabawę w gronie najbliższych. Mając gotową wstępną listę gości będziemy mogli przystąpić do poszukiwania idealnej restauracji. To przedsięwzięcie wiąże się z wizytami w danym miejscu oraz omawianiem każdego detalu. Można również liczyć na pewnego rodzaju degustację. To dobry pomysł dla osób, które mają konkretne oczekiwania kulinarne.

Zaproszenia 

W tej materii mamy właściwie nieograniczone pole do popisu. Twórcy unikatowych zaproszeń dosłownie prześcigają się w wymyślaniu coraz lepszych projektów, w których stosuje się innowacyjne materiały i doskonałe wzornictwo. Zaproszenia można zamawiać zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i za pośrednictwem internetu. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zamówić próbne sztuki. To znacząco ułatwia sprawę i pozwala zapoznać się z projektem w sposób namacalny. W obecnych czasach zaproszenie może być niewystarczające, dlatego wiele par stara się zaskoczyć swoich gości na różnorodne sposoby. Dosyć popularnym i cieszącym się niesłabnącym uznaniem sposobem są krówki ślubne. To cukierki lubiane właściwie przez wszystkich, a w wersji spersonalizowanej mogą stanowić elegancki dodatek do zaproszenia. Mogą również znaleźć się na stołach tuż przy winietkach z imionami gości jako forma podziękowania za obecność w tym ważnym dla nas dniu. Warto zdecydować się na firmę, która cieszy się dobrą renomą. Krówki w zaprojektowanym przez nas opakowaniu to świetny pomysł i przede wszystkim miły gest, który z pewnością zostanie doceniony przez naszych gości. Na opakowaniach najczęściej widnieją imiona panny i pana młodego wraz z datą ślubu. Ten miły akcent świetnie się prezentuje, dlatego warto rozważyć jego obecność na naszym ślubie.